Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümlerinde gebelikten doğuma, kadın hastalıkları ameliyatlarından menopoza kadar Kadın Hastalıkları hekimlerinin gözetiminde tanı ve tedavi hizmetleri uygulanmaktadır. 
Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde genel kadın sağlığı, menopoz-osteoporoz, gebelik takibi, riskli gebelikleri izleme, yardımcı üreme teknikleri ile kadınlık organları kanserleri gibi birçok alanda da hizmet veriliyor. Ayrıca bölümümüz tarafından doğuma hazırlık kursları, ebeveynlere yönelik eğitim seminerleri akademisyenler ve eğitimciler tarafından veriliyor. Seminerlerimizde video, slayt ve maket gibi görsel materyallerle doğru bilginin en etkin şekilde iletilmesi ve yayılması da amaçlanmaktadır. 

Gebelik ve Doğum: Gebelik ve doğum süreci periyodik aralıklarla Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlarımız tarafından değerlendirilir ve ebeveynler bebeğin gelişiminin her aşamasında bilgilendirilir. Ekibimiz ultrasonografik görüntüleme ile gebelik takiplerini gerçekleştirmekte, ileri tetkikler ve bilimsel veriler ile süreci yönetmektedir. 

Gebelik 
Ekibimizin diğer uzmanlık alanlarından bazıları şu şekildedir: 
  • Erken doğum ve zar yırtılması 
  • Gestasyonel diyabet 
  • Gestasyonel hipertansiyon, gebelik zehirlenmesi 
  • Fetal malprezentasyon 
  • Bebeğin gebelikte gelişme sorunu 
  • Çok az veya çok fazla amniyotik sıvı 
  • 35 yaş ve üzeri ileri anne yaşı 
  • Beşten fazla gebelik 

Jinekolojik Kanserler Kadın üreme organları yumurtalıklar, rahim, döllenmiş yumurtayı taşıyan tüpler, vajina ve vajinaya girişi sınırlayan vulvadır. Kadın üreme organlarında görülen kansere jinekolojik kanserler denir. En sık görülen jinekolik kanserler rahim ağzı kanseri, rahim kanseri ve yumurtalık kanseridir. Rahim ağzı, rahmin vajinaya açılan kısmını oluşturur. Rahim ağzının hücresel dokusu rahimden farklıdır. Bu nedenle gelişen kanserler rahim kanserlerinden farklı bir gelişme ve yayılma özelliğine sahiptir. 

Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Birimimizde kadın hastalıklarının teşhis ve tedavisinde modern tıp teknolojilerini kullanan uzman ve deneyimli ekibimizle gebelik takipleri ve gebe eğitim programları, kadın genital sistem taramaları, riskli gebelik takipleri, infertilite araştırma programları ve menopoz takip programları gibi hizmetler verilmektedir. 

Laparoskopik Tüp Ligasyonu Tüplerin bağlanması olarak da bilinen laparoskopik (kapalı yöntem) tüp ligasyonu ile gebelikten %100 oranında korunursunuz. Kadın cinsel isteğinde, adet düzeninde, vücut yapısında herhangi bir değişiklik meydana gelmez. Cinsel ilişkiyi kesintiye uğratmaz. Anne sütüne zararlı etkisi yoktur. Ürojinekoloji ve Genitel Estetik Cerrahisi Birimimizde idrar kaçırma ve üreme organları bozukluklarının teşhis ve tedavisi de yapılmaktadır. Genital estetik cerrahisikapsamında uygulanan işlemlerden bazıları şu şekildedir: Clitoral Hood Lift Labia Majora Reduction Labia Minora Reduction Vajinoplasti
Hemen Ara WhatsApp